Bazény

Časy, ve kterých se počítaly soukromé bazény ve vlastním domě, zahradě ke skutečně luxusním zařízením, jsou již dlouho za námi.

Bazén představuje v současnosti pro řadu lidí daleko více. Je příspěvkem ke zlepšení kondice a zdraví. Je nutným sportovním vyvážením pro většinu sedavých zaměstnání. V příjemně vyhřívané vodě, je radost nalézt odpočinek.

A především platí jedno... Soukromý bazén se v současnosti daleko snadněji plánuje, staví a financuje, než tomu bylo před několika lety.

Fóliové bazény

Zabýváme se především vyvaření bazénů tzv. těžkou fólií. Těžká fólie je silná 1,5mm a je předená vláknem, které ji dodává potřebnou pevnost. Vyvaření se provádí na betonový korpus bazénu (nejčastěji vyzděný pomocí tzv. ztraceného bednění nebo KB bloků). To přináší tu výhodu, že bazén může mít například proměnlivé dno nebo zabudované schodiště. Fólie se dodává v řadě barevných provedení, od jednobarevných po strakaté až po imitaci dlažby. Novinkou jsou fólie s tzv. 3D efektem. Barevná stálost je zajištěna pomocí UV stabilní barvy. Z naší zkušenosti Vám doporučujeme především strakaté barvy, u kterých nejsou tak zřetelné svařovací spoje.

U již stávajících plechových bazénů je možnost výměny slabé fólie za originální nebo silnější typ, ale je také možnost jej vyvařit pomocí těžké fólie přímo na místě.
Vzorkovník těžkých fólií

Ohřev bazénové vody
Základními možnostmi ohřevu jsou tepelná čerpadla a elektrický ohřev. Tepelná čerpadla patří k moderní technologii, která Vám zajistí rychlejší ohřátí bazénové vody na začátku koupací sezóny a naopak její pomalejší chladnutí na konci sezóny. Teplená čerpadla pracují pomocí technologie vzduch voda, kdy v čerpadlu proudí bazénová voda, která se pomocí vzduchu ohřívá. Jsou navrženy pro provozní teploty orientačně od 0 - 43 °C.
Výhody tepelných čerpadel
• získání energie z atmosféry za každého počasí
• ušetří až 80% nákladů na vyhřívání bazénu
• titanový výměník – odolný vůči korozi – i pro slanou vodu
• digitální panel s uživatelským módem pro snadné ovládání
• možnost vzdáleného ovládání
• jednoduchá obsluha a kvalitní zpracování
• plně automatizovaný proces vytápění bazénu
• možnost ovládání filtračního čerpadla
• snadná instalace a údržba
Schéma zapojení tepelného čerpadla

Vybavení bazénu

Filtrační stanice
Bazénová voda je filtrována pomocí čerpadla, které žene vodu přes pískový filtr. Existuje mnoho druhů bazénových čerpadel dle výkonu pro různé velikosti bazénů. Pískové filtrace jsou buď plněné ze shora nebo s půlenou nádobou, které umožňují snadnější výměnu filtračního písku.
Úprava bazénové vody
Pro příjemný zážitek z koupání je důležitá dobrá kvalita bazénové vody. Toho lze docílit pomocí ručně dávkované bazénové chemie, automatických dávkovacích stanic na kapalné chemikálie nebo elektrolýzou slané vody. Slaná voda je především výhodná u vnitřních bazénů, kde nedochází k „zapáchání“ chlóru a je také vhodná pro osoby trpící lupénkou.
Bazénové roboty
Pro usnadnění čištění dna bazénu jsou vhodným pomocníkem právě bazénové roboty. Rozlišují se podle funkcí vysávat pouze dno, nebo dno do určité výšky, nebo dno i stěnu bazénu. Nejvýkonnější modely lze také ovládat pomocí dálkového ovladače.
Podvodní světla
Světla zajišťují kouzelnou atmosféru při večerním koupání. Dnes už používaná LED světla snižují energetickou náročnost na jejich provoz. Mohou být klasická bílá nebo více barevná až s 16ti barevnými módy.
Protiproudy
Protiproud Vám umožní nekonečné plavání bez nutnosti otáčení se i v tom nejmenším bazénu. V zařízení je možno regulovat intenzitu proudu vody a přisávání vzduchu, to vše na trysce o průměru 40 mm, která je též směrově nastavitelná.
Automatiky
Pro snadné ovládání bazénu je možné všechna bazénová zařízení včetně filtrace, světel či protiproudu napojit na dálkové ovládání.
Odvlhčovače
U vnitřních bazénu jsou odvlhčovače nutností, jelikož snižují vzdušnou vlhkost v okolí bazénu a zabraňují tak poškození okolních stěn a zařízení.
Zakrytí bazénové hladiny
Zakrytí hladiny je využitelné u venkovních i vnitřních bazénu, kdy zabraňuje odparu vody a úniku tepla. Možností zakrytí jsou solární fólie, které k částečnému ohřevu bazénové vody solární energií. Dalším typem jsou bazénové lamely z profilovaného PVC, které lze vybavit elektrickým pohonem a jejich vzhled nenarušuje příjemný pohled na bazén.
Příslušenství
Ke každému bazénu je vhodné i další příslušenství jakým jsou bazénové teploměry, testery, síťky, kartáče, teleskopické tyče, plovoucí hadice a další.