Sauny

Saunování
Kdo zná ten krásný pocit při saunování, dá nám jistě za pravdu, že sauna je jedním z nejpříjemnějších objevů lidstva. Saunování uvolňuje tělo i duši, nervové napětí, přináší psychickou i fyzickou relaxaci a přispívá ke shromažďování sil. Jen sauna dokáže uvést tělo i ducha do tak harmonického a rovnovážného stavu. Saunování je prý pramenem mládí, vždyť sauna pomáhá posilovat kravní oběh, zkvalitňuje srdeční činnost a oživuje pleť. I my chceme přispět k tomu, aby se saunování stalo trvalou a příjemnou součástí Vašeho života.
Kam se saunou?
Pro stavbu sauny se vždy najde místo. Saunu je možné instalovat do půdního prostoru, velké koupelny, sklepa nebo chodby. Jedinou podmínkou je možnost přívodu čerstvého vzduchu. Můžeme Vám postavit i samostatný saunový domek, nabízíme také stavby velkých saun a jejich vybavení. Uvažujete-li o stavbě sauny, obraťte se na nás. Rádi Vás navštívíme u Vás doma a nezávazně poradíme. Nabídneme Vám některou z našich typově vyráběných saun. Nebo navrhneme individuální řešení sauny tak, aby ladila s daným prostorem a vyhovovala Vašemu přání. Kvalita a komplexnost odevzdané práce je samozřejmostí, to můžeme doložit v celé síti našich realizovaných zakázek.

Zdravotní přínosy

Odbourává stres
Jednou z nejvíce přehlížených výhod sauny je, že může pomoci zmírnit stres. A kdo dnes není vystresovaný? Stres je zabiják zdraví, toho, které není vidět i toho vnějšího, tak proč ho nevypotit? Sauny jsou tiché místa, takže je ideální, pokud chcete přemýšlet nebo si vyčistit hlavu a teplo vás dokonce uklidní.
Podporuje zdraví pokožky
Pokožka je dennodenně vystavena škodlivým vnějším vlivům. Nespočetně mnoho výrobků, toxiny v prostředí a nedostatečná péče jí dá zabrat. A sauna může skutečně pomoci zvýšit průtok krve i do pokožky, což jí dodá více živin pro tkáně. Pomáhá také čistit pokožku jednoduchým vypocením. To určitě dodá sebevědomí lepším vzhledem a stavem pokožky.
Lépe se vyspíte
Pocení v horké místnosti na první pohled nepůsobí jako klíč k upadnutí do hlubokého spánku. Ale pomáh ! Doktor Joseph Mercola pro allwomenstalk.com řekl, že sauna zvyšuje tělesnou teplotu, která následně klesá po východu ze sauny. Pokles tělesné teploty skutečně usnadňuje spánek, protože vaše tělo tak signalizuje, že je čas jít spát.
Pomáhá zdraví
Další ze skvělých výhod sauny tkví v tom, že vás udrží zdravé. Věřte tomu nebo ne, studie provedená v Benátkách zkoumala lidi, kteří saunu navštěvují pravidelně, a ty, kteří zase ne. A závěr? Pravidelní návštěvníci sauny zažívají méně nachlazení. To jen potvrdilo starší finské a německé studie, které tvrdí, že saunování vede ko 30 % nižšímu riziku rozvoje nachlazení a chřipek.
Ideální detox
Detoxikace může být jednou z nejpopulárnějších výhod sauny. Teplo uvolňuje toxiny, které se pak vylučují pomocí dýchání. Také sauna spouští intenzivní pocení, což vylučuje z těla bakterie, toxiny a těžké kovy v potu. Sauny dokonce zvyšují detoxikační kapacitu lidské pokožky tím, že stimuluje potní žlázy.
Zmírňuje bolesti kloubů
Sauna pomáhá zmírnit bolesti kloubů. Možná vás to překvapí, ale lidé s artritidou nebo bolestmi svalů často využívají saunu, aby si zlepšily krevní oběh a uvolnily šlachy a vazy. Vysoká teplota se úzce týká i uvolnění endorfinů, které vám mohou pomoci uklidnit bolesti.